blog

Rozstanie – Czy Rozstanie to na pewno Koniec Związku?

Jesteś z kimś, ale nagle druga osoba odchodzi. Nie do końca rozumiesz dlaczego to zakończyło się w ten sposób, nie wiesz co właściwie poszło nie tak. Albo może to Ty kończysz związek z braku sił na dalsze jego ratowanie. Tak czy inaczej, prowadzisz ze sobą dyskusje, typu: „co by było gdyby”. Czas płynie, a jednak łapiesz się na tym, że czasem wracasz myślami do przeszłości. Jakby nie wszystko zostało zrobione, jakby pozostało coś niedokończone…

Bo z jednej strony do rozstania doszło, ale jednocześnie w jakimś sensie związek jeszcze trwa, jeszcze się domyka. Czy zatem rozstanie to na pewno koniec związku? 

Czytaj więcej

Toksyczny Związek – 8 Wczesnych Sygnałów

Marzysz o udanym, dobrym związku. Może już tracisz nadzieję, aż tu nagle spotyka Cię szczęście, pojawia się Twój wymarzony ktoś i świat nabiera pięknych barw. Jest cudownie. Połączenie dusz, rozumienie się bez słów, wszędzie latające motyle.

Mija rok i nagle, przez głupi drobiazg, wybucha wielka awantura. A potem kolejna i kolejna. Z czasem czujesz w sobie coraz mniej energii, ale jednocześnie chcesz to wszystko naprawić i wrócić do tych wcześniejszych, pięknych czasów. Próbujesz być może dlatego, że słyszysz, że to przez Ciebie się popsuło, ale też może dlatego, że nie wierzysz, że mogłoby Cię spotkać coś lepszego. Nie wiesz jeszcze ile jeszcze wycierpisz. Jesteś w tym wszystkim jak żaba włożona do letniej wody i stopniowo w niej podgrzewana. Przez to, że żaba jest podgrzewana stopniowo, przyzwyczaja się do tego, że jest coraz gorzej i pozwala się ugotować żywiąc cały czas nadzieję, że będzie lepiej.

W rzeczywistości jednak dobrych momentów jest coraz mniej. Żaba ma coraz mniej sił, żeby się wydostać. A w którymś momencie zaczyna wręcz myśleć, że jedyne co jej pozostało, to marzenie o innym, lepszym życiu.

W podobny sposób można byłoby opisać wiele toksycznych relacji: na początku cudownie, a potem stopniowo pochłaniająca czarna otchłań, do której jedynie od czasu do czasu przedzierają się promyki światła.

Jak w takim razie zorientować się, że jest się podgrzewaną żabą, zanim zostanie się ugotowanym? Czy da się przed tym uchronić?

Czytaj więcej

Udany Związek – 22 Cechy Udanego Związku

Udany związek czyli właściwie jaki? Dla każdego udany związek będzie oznaczał coś innego. Dlatego opowiem Ci aż o 22 cechach udanych związków. Możesz z nich wybrać, te które są dla Ciebie najważniejsze. Udany związek to trochę szczęścia w znalezieniu partnera lub partnerki, ale przede wszystkim suma drobnych, konsekwentnych działań, działających na wzmocnienie związku. Jednocześnie to brak gwarancji, że jeśli związek jest udany na teraz, to będzie tak zawsze. Może jednak warto zwiększać swoje szanse, poprzez rozwijanie, kilku kluczowych dla ciebie cech? Być może ten wpis będzie również pomocny w uświadomieniu Tobie tego, co już w swoim związku masz, a czego być może zapominasz docenić?

Pod tekstem znajdziesz link do darmowego formularza z listą cech oraz skalą ocen. Jeśli jesteś obecnie w związku, to zachęcam cię do wypełnienia formularza wspólnie z Twoim partnerem lub partnerką.

Czytaj więcej