O mnie

Cześć!

Mam na imię Rafał. Cieszę się, że trafiasz na moją stronę 🙂 Mam nadzieję, że udostępniane przeze mnie treści są lub będą dla Ciebie wartościowe.

Przez sporą część życia moje relacje dostarczały mi dużo niepokoju. Był czas, że nie lubiłem siebie, nie potrafiłem dobrze dbać o swoje granice, nie potrafiłem dobrze się komunikować. Zdarzało się, że chcąc uniknąć odrzucenia, sam się wykluczałem.

W pewnym momencie postanowiłem jednak chwycić byka za rogi i uporać się z moim „bałaganem”. Dzięki wytężonej pracy i wsparciu wielu osób, mogę obserwować pozytywne zmiany w sposobie mojego myślenia i nastawienia do świata. Nie oznacza to, że nie doświadczam trudności. Dzisiaj widzę problemy jako część życia. Zauważam, że mam okresy spokoju i „sielanki”, ale też nadal napotykam na trudności. Zmienia się natomiast jakość mojego życia, która  systematycznie rośnie.

Jestem zdania, że cierpienie jest nieodłącznym elementem życia, ale to od nas samych zależy co z tym cierpieniem zrobimy. Cierpienie dla cierpienia to droga donikąd – ani mi, ani Tobie, ani nikomu innemu nie przyniesie chwały. Sztuką jest natomiast podniesienie się po upadku, wyciągnięcie z cierpienia doświadczenia i pójście o krok dalej. Jest to sztuka trudna, ale wierzę, że wykonalna dla każdego z nas – rzadko bowiem dostajemy na swoje barki ciężar większy niż moglibyśmy unieść. Ktoś powiedział, że im niższy pułap, z którego startujesz, tym większa satysfakcja, gdy wychodzisz na prostą. Te słowa są mi bliskie.

Tematem przewodnim tego bloga będą relacje, gdyż jestem przekonany, że większość naszych problemów życiowych wynika:

  • z relacji z samym sobą
  • z relacji z innymi

Nasze relacje nas określają: pokazują naszą siłę lub obnażają słabości.

Chociaż mam poczucie, że przeszedłem długą drogę i sporo już wiem, to nie uważam, że jestem ekspertem. Jestem raczej zwolennikiem myśli: „zacznij zanim jesteś gotowy” oraz „człowiek uczy się przez całe życie”. I tak dokładnie jest w moim przypadku. Chcę działać, bo w trakcie działania szybciej się uczę i mam szansę się rozwijać. Ten blog traktuję jako moją drogę do stania się ekspertem w dziedzinie relacji. Jeśli chcesz mi kibicować, chcesz dowiadywać się jak mi idzie i oceniać na ile zbliżam się do swojego celu, to zachęcam Cię do czytania.

Jednocześnie mam nadzieję, że moja strona pomoże Ci osiągnąć Twoje własne cele w obszarze relacji. Jeśli masz gotowość do pracy nad sobą i swoimi relacjami, to będzie dla mnie niezwykle cenne, jeśli będę mógł w jakimś stopniu uczestniczyć w Twoim rozwoju. Wierzę w to, że jesteśmy na tym świecie nie tylko dla siebie. Chciałbym się w związku z tym dzielić z Tobą moimi „odkryciami”, mając nadzieję, że dostrzeżesz analogiczne sytuacje w swoim życiu… i również się nad nimi na chwilę zatrzymasz, by obserwować swoje ciało, emocje i myśli. I że Twoja świadomość również będzie wzrastała. Mam również nadzieję, że nawiążemy kontakt, ale jeśli postanowisz, że chcesz jedynie czytać, to jest to dla mnie ok.

Jeśli więc jesteś osobą „szukającą”, chcesz pracować nad sobą i poprawiać jakość swoich relacji, to zapraszam do czytania i kontaktu. Dobrym pomysłem będzie zapisanie się do newslettera, bo wówczas będę powiadamiał Cię w pierwszej kolejności o nowych artykułach na blogu.

Jeśli natomiast Twoim celem jest WYŁĄCZNIE narzekanie na okoliczności i obwinianie innych, to obawiam się, że to nie jest miejsce dla Ciebie. O co mi chodzi? Ja sam lubię sobie ponarzekać. Myślę, że to dość naturalne, że mamy słabsze momenty i czujemy „ciężar życia”. Potrzebujemy kogoś kto nas wysłucha i przytuli nas w trudnym dla nas momencie. Przychodzi jednak chwila, w której trzeba się zdecydować czy zostaje się w swoim żalu czy bierze się odpowiedzialność za siebie i próbuje coś zrobić.

Mając nadzieję, że jesteś osobą, która szuka i chce się rozwijać, zapraszam Cię do kontaktu: mailowego – rafal@naszerelacje.pl, przez Facebook lub poprzez komentarze na blogu.

Dobrze, że jesteś 🙂

Rafał

 

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się co konkretnie mogę Ci zaoferować.