O mnie

Psychoterapia Gestalt Piaseczno Rafał Stolarek Psychoterapeuta Gestalt

Cześć!

Nazywam się Rafał Stolarek i jestem psychoterapeutą Gestalt. Cieszę się, że jesteś na mojej stronie 🙂

Psychoterapię Gestalt postrzegam jako terapię obecności, serca, relacji i bliskości. Wierzę, że każde domknięcie figury, czyli wyjście z usztywnionego/automatycznego sposobu kontaktu, przybliża nas do odzyskiwania naturalnej zdolności do samoregulacji. W pracy terapeutycznej kluczowe są dla mnie 2 aspekty. Pierwszy, to zbudowanie relacji, która umożliwi swobodną wymianę oraz grunt, dzięki któremu będziesz mogła, będziesz mógł, poszerzać swoją świadomość o sobie oraz kontakcie z innymi i ze światem. Drugi aspekt, to badanie naszego wspólnego pola, czyli naszej wspólnej sytuacji, którą wspólnie tworzymy i w której zazwyczaj będzie pojawiało się to, z czym prawdopodobnie spotykasz się również w swoim codziennym życiu. Bazuje to na założeniu, że to o czym mówimy, wydarza się również w jakiś sposób w „tu i teraz”.

Jak wyglądała moja droga? W przeszłości ukończyłem studia ekonomiczne i przez długie lata pracowałem w różnej wielkości firmach. Po ukończeniu własnej psychoterapii, zdecydowałem się skierować w kierunku dzielenia się doświadczeniem i wspieraniem innych. W 2019 roku ukończyłem Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w warszawskim ośrodku INTRA, na którym mogłem poczuć wartość podejścia humanistycznego. Kontynuując podejście humanistyczne,  ukończyłem 4-letnią Szkołę Gestalt w Warszawie – akredytowaną przez AEGT (Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt). Moją pracę poddaję regularnej superwizji. Oferuję psychoterapię indywidualną, psychoterapię par. Współprowadzę również warsztaty dla par oraz współpracuję z przedsiębiorcami. Równolegle ze zdobywanymi kompetencjami i pracą z klientami w ramach psychoterapii, działam w sferze online, która fascynuje mnie ze względu na olbrzymie możliwości szerzenia wiedzy i szukanie możliwych w tej sferze form kontaktu i rozwoju świadomości.

Tematem przewodnim bloga (i kanału YouTube) są relacje, gdyż wierzę, że to właśnie spotkanie z drugim człowiekiem pokazuje naszą moc i obnaża obszary do pracy. Wyłaniamy się w zależności od tego kogo spotykamy i kontekstu sytuacji.  Mam nadzieję, że spotkanie w tej przestrzeni ze mną, okaże się dla Ciebie krokiem ku lepszemu poznaniu siebie.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w ramach psychoterapii indywidualnej lub terapii par, zapraszam Cię do bezpośredniego kontaktu. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Rafał Stolarek