Trening online z latarkami

Trening online z latarkami

O co chodzi z latarkami?

Wyobraź sobie, że jesteś w bardzo ciemnym miejscu. Po omacku odszukujesz latarkę i ją zapalasz. Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie ten moment… Co to za miejsce? Z jaką mocą świeci Twoja latarka? Co oświetla strumień latarki? Czy po zapaleniu latarki robi się zupełnie jasno czy wyraźniej widać jedynie to, co masz przed sobą? W naszym świecie, świadomość jest jak ta zapalona latarka – oświetla przestrzeń wokół i wewnątrz nas.

Podczas jednych moich wędrówek moja latarka świeci jasno i pomaga mi widzieć świat wokół mnie jasno i wyraźnie. Podczas innych świeci słabiej i trudniej mi dostrzec to co mam przed sobą. Czasem jest wręcz tak, że nie widząc wyraźnie tego co przede mną, mogę się tego przestraszyć. Czasem proszę o pomoc towarzyszącą mi osobę, by doświetliła swoją latarką to, co mi trudno zobaczyć, a czasem to ja doświetlam czyjąś przestrzeń. Jednocześnie to co oświetlam latarką wokół mnie, koresponduje z tym, co potrafię zobaczyć wewnątrz mnie.

Proponuję Ci wspólną wędrówkę w głąb siebie. Nie wiem co Ty odkryjesz, ale moja intuicja podpowiada mi, że dla mnie ta podróż przyniesie coś wartościowego. Każde z nas ma szansę zobaczyć podczas tej wirtualnej wędrówki coś innego i dokładnie o to chodzi – byśmy z jednej strony szli razem, towarzysząc sobie, a jednocześnie by każde z nas doświadczało drogi indywidualnie. Chcesz się dowiedzieć czego doświadczysz?

Formuła

 • liczba miejsc jest ograniczona:  12 – 14 osób
 • komunikacja: e-mail oraz zamknięta grupa na facebooku
 • długość trwania: 4 tygodnie wspólnej pracy + indywidualna sesja podsumowująca ze mną
 • planowana data rozpoczęcia: jesień 2019 (zapisz się na listę chętnych, żeby być na bieżąco)
 • cena najbliższej edycji: 495 zł (99 zł za każdy z 4 tygodni + 99 zł za sesję podsumowującą)
 • Uwaga: jeśli chcesz ze mną pracować i jedyną przeszkodą są pieniądze, skontaktuj się ze mną – pomyślimy wspólnie nad rozwiązaniem

Korzyści dla Ciebie

 • Jeśli tylko się na to otworzysz, wspólnie stworzymy taką atmosferę, w której poczujesz się bezpiecznie i komfortowo. Taka atmosfera pozwala zwolnić, a nawet zatrzymać się by przyjrzeć się najważniejszej osobie w Twoim życiu: Tobie samej lub Tobie samemu.
 • W trakcie trwania treningu możesz pozwolić innym na to, by skierowali na Ciebie światło swoich latarek. Światło, które nie będzie naruszające, ale które może pozwolić Ci na dostrzeżenie spraw, które kryją się w cieniu, a których Twoja latarka nie jest w stanie swoim światłem wychwycić. Przez cały czas trwania treningu możesz liczyć na światło mojej latarki.
 • Przez 4 tygodnie Twojego życia będę Ci towarzyszył i będę dla Ciebie, żeby Cię wspierać w Twoim rozwoju.
 • Zyskasz możliwość dopasowania treningu do rytmu Twojego dnia niezależnie od tego czy jesteś Skowronkiem czy Sową (od Ciebie zależy kiedy pracujesz, przestrzeń treningu będzie dla Ciebie dostępna 24 godziny na dobę). Możesz, dla przykładu, dzięki temu przekonać się na ile sprawy codzienne „nie pozwalają” Ci rozwijać się. Możesz też spojrzeć na tę sytuację w inny sposób: dlaczego w Twoim życiu występują takie okoliczności, które „pozwalają” Ci nie zajmować się sobą.
 • Będziesz w stanie zobaczyć siebie lepiej na tle grupy i wyciągnąć dla siebie wnioski co masz do zrobienia na teraz, a co przychodzi Ci bez trudu.
 • Zyskasz czas i przestrzeń do tego, by po 4 tygodniach wspólnej pracy wiedzieć o sobie dużo więcej niż przed treningiem.
 • Zyskasz szansę na poznanie ciekawych osób, które podobnie jak Ty: chcą się rozwijać.
 • W okresie do 2 tygodni po zakończeniu treningu oferuję Ci spotkanie na 50-minutową konsultację online, w ramach której podsumujemy to, co wydarzyło się dla Ciebie podczas treningu, z czym jesteś na daną chwilę i jakie masz opcje na przyszłość.
 •  Zapisując się na najbliższą edycję zapłacisz 495 zł. Można powiedzieć, że zapłacisz po 99 zł za każdy z 4 tygodni treningu oraz 99 zł za sesję podsumowującą. Nie znam ceny kolejnej edycji, ale z pewnością nie będzie taniej.
 • Inwestując 495 zł w doświadczenie, a nie w teorię, otwierasz sobie drogę do poprawy jakości swojego życia.

Moją intencją jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której będziesz mógł lepiej poznać samą siebie lub samego siebie. Trening jest miejscem w którym będziemy sobie jako grupa towarzyszyć i wzajemnie się wspierać w procesie rozwoju. Wyłącznie od Ciebie będzie zależało na ile zaangażujesz się w pracę z grupą – możesz pozostać obserwatorem, jeśli uznasz, że tak będzie dla Ciebie korzystniej, albo sprawdzać w bezpiecznej przestrzeni na ile potrafisz opuszczać własną strefę komfortu.

Opinie Uczestników

Ann

Miałam przyjemność uczestniczyć w pierwszej edycji „Trening z latarkami” i było to dla mnie niesamowite doświadczenie. Bezpieczna przestrzeń komunikacji jaka została stworzona pozwoliła mi na bliższe poznanie swoich potrzeb i zmierzenie się z ukrytymi słabościami. Przeglądając się w wypowiedziach własnych i innych uczestników miałam możliwość dotknąć najbardziej drażliwych dla mnie tematów i pobyć ze sobą w otoczeniu życzliwych i nieoceniających ludzi. Obecność Rafała podczas treningu była nieoceniona. Nie tylko był wsparciem ale także potrafił dostrzec elementy, na które inni nie zwracali uwagi a często były wisienką na torcie danego tematu. Polecam udział w treningu, ponieważ nie tylko jest to fantastyczna przygoda podczas której poznaje się niesamowitych ludzi, ale także jest to czas na dogłębne poznanie i zrozumienie siebie.

Rozalia W.

Udział w  zorganizowanym przez Rafała treningu online pod nazwą Trening z latarkami okazał się dla mnie cennym doświadczeniem i źródłem informacji w zakresie nauki doświadczania zdrowego kontaktu z własnymi emocjami. W połączeniu z równoległą interakcją z innymi uczestnikami tego przedsięwzięcia umożliwił przyjrzenie się  od strony psychologicznej mocnym i słabszym stronom sfery emocjonalnej – na zasadzie wzajemnego” przyświecania sobie” w postaci informacji zwrotnych ze strony innych uczestników w formie komunikatów: co ja czułam/czułem w podobnych warunkach, sytuacjach bez osobistych ocen. Rafał Stolarek zapewnił podczas treningu atmosferę wzajemnej życzliwości i troski, a od jego osoby dodatkowo przebijało osobiste zainteresowanie każdym uczestnikiem z osobna połączone ze szczerym i empatycznym podejściem do poruszanych kwestii.  Dodatkowo Rafał elastycznie podchodził do nagłych nieprzewidzianych okoliczności i umiejętnie potrafił zapanować nad porządkiem ustalonym w regulaminie treningu. Serdecznie polecam sesje z Rafałem Stolarkiem. W mojej opinii jest osobą, która potrafi  być przy kliencie, zapewnić komfort interakcji,  uważności w słuchaniu i wsparciu na drodze do samorozwoju klienta,  do tego duże pokłady życzliwości i wyrozumiałości połączone z profesjonalizmem i wysoką kulturą osobistą są dodatkowym atutem.

Renata

Wszystkim zapracowanym, którzy pragną lepiej poznać siebie, poprzygladać się swoim uczuciom, relacjom i są otwarci na interakcje grupowe, a nie mają czasu, albo nie chcą brać udziału w warsztatach „na mieście” polecam internetowy „Trening z latarkami” autorstwa Rafała Stolarka. Jest to nowatorski projekt (założyłam to wa-bank:-) polegający na codziennym kontakcie online z grupą nieznających się na początku osób oraz z prowadzącym ją moderatorem – Rafałem Stolarkiem, który obserwując potrzeby uczestników animuje dyskusje, wprowadza nowe tematy, czuwa nad przebiegiem treningu. Udział w treningu dał mi możliwość formułowania i wyrażania swoich myśli, poszerzył widzę w zakresie interesującego mnie tematu wyrażania złości i porównywania się z innymi, pozwolił poznać co myślą i jak sobie radzą ze złością, porównywaniem się i w wielu innych wątkach pozostali uczestnicy treningu, dał mi konkretne narzędzia do pracy nad sobą. Dzięki profesjonalnej wiedzy i kompetencjom Rafała oraz jego uważności na treści przekazywane przez mnie w komentarzach i trafnie zadawane pytania zobaczyłam siebie w innym świetle.  Mogę powiedzieć, że udział w treningu zaspokoił moje oczekiwania i był początkiem dobrej zmiany w relacji ze sobą i z innymi.

Joanna

Dziękuję Rafałowi za możliwość wzięcia udziału w pierwszej edycji Treningu z latarkami. Rafał jako prowadzący ten wielotygodniowy trening był osobą, która stworzyła dla mnie jako uczestniczki bezpieczną przestrzeń do odkrywania siebie oraz poznawania innych. Był nienarzucającym się, a tylko pilnującym zasad przewodnikiem treningu, oraz jego uczestnikiem. Jestem mu za to niezmiernie wdzięczna gdyż mierzył się oraz dzielił wspólnie uczestnikami trudnościami dnia codziennego, dawał feedbacki oraz dzielnie i ze spokojem przyjmował nasze uwagi i prośby dotyczące treningu.

Zapisy na trening

 1. Zapisz się na listę osób zainteresowanych treningiem poprzez formularz na tej stronie.
 2. Pamiętaj o kliknięciu POTWIERDZAM w mailu weryfikującym poprawność adresu e-mail (jeśli nie widzisz maila ode mnie, sprawdź folder SPAM).
 3. Niebawem po zapisaniu się, dostaniesz ode mnie maila z następującymi pytaniami, które mają na celu sprawdzenie czy trening jest dla Ciebie dobrą opcją. Nie chcę marnować, ani Twojego czasu, ani pieniędzy. Jeśli po Twoich odpowiedziach będę miał wątpliwości czy trening jest właściwym miejscem dla Ciebie, powiem Ci o tym i wówczas możemy się zastanowić co z tym zrobić. Oto pytania, które Ci zadam:
  • Co Cię skłoniło do zapisania się na trening?
  • Jakie masz cele w związku z treningiem?
  • Jak na dzisiaj oceniasz swoją gotowość do pracy ze sobą, a jak w grupie?
 4. Po zebraniu się grupy, prześlę Ci maila z numerem rachunku do wpłaty.
 5. Po zaksięgowaniu wpłaty prześlę Ci maila z potwierdzeniem o ostatecznym zapisaniu Cię na listę uczestników.
 6. W dowolnej chwili, gdyby coś było niejasne, napisz do mnie na adres rafal@naszerelacje.pl 🙂

Jeśli lubisz wiedzieć więcej już na samym początku… 

Moim podstawowym celem jest stworzenie bezpiecznej i komfortowej przestrzeni, w której uczestnicy będą mogli sprawdzać swoje bieżące odczucia i myśli (praca ze sobą), a także gotowość do dzielenia się własnymi przeżyciami w grupie. W związku z tym pierwszym zadaniem, które nas czeka po rozpoczęciu treningu będzie stworzenie kontraktu, w którym uwzględnimy potrzebne nam normy, reguły i zasady komunikacji. Jak to piszę, to mam wrażenie, że brzmi to dosyć formalnie, ale jak mawia moja koleżanka: „Trzymajmy się ramy, to się nie posramy.” 🙂 Także już teraz zachęcam Cię do przemyślenia co dla Ciebie jest ważne, by czuć się komfortowo podczas pracy w naszej grupie.

Jeśli chodzi o formułę treningu, to będziemy sobie towarzyszyli przez 4 tygodnie życia. Jest to czas na tyle długi, że jest dla mnie oczywistym, że na bieżąco będę reagował na potrzeby Twoje i całej grupy, abyście Ty i cała grupa, zyskali jak najwięcej. Tym niemniej trening posiada swoją strukturę i zakłada realizację następujących elementów:

 • runda poranna (z czym zaczynamy dzień) – bez informacji zwrotnych
 • ćwiczenia/zadania
 • dyskusje w grupie
 • praca domowa – tylko dla chętnych 😉
 • tematy dnia – zgłaszane przez uczestników
 • runda wieczorna – bez informacji zwrotnych
 • „weekendowy luz”
 • inne/niespodzianka 😉
 • sesja podsumowująca po zakończeniu treningu (rozmowa video online)

Na bieżąco będę Cię informował o założeniach programowych. Jednocześnie chcę, żebyś pamiętała lub pamiętał, że formuła treningu zależy od całej grupy, a więc Ty także masz na nią wpływ. Jeśli czegoś Ci będzie brakowało, albo czegoś będzie za dużo, możesz to komunikować i wspólnie będziemy sprawdzać co z tym możemy zrobić.

Photo on Foter.com